Nasıl Bitcoin Kazanılır

İşte geldik zurnanın zırt dediği yere..

Bir önceki yazıda Bitcoin nedir? sorusunu cevaplamış, Bitcoin terimleri hakkında kısa bir bilgi vermiştik. Şimdi bu Bitcoin nasıl kazanılır, nerede, nasıl harcanır? sorularının cevaplarına geldi. Elimden geldiğinden anlatmaya çalışayım.

Bitcoin kazanmak için internet üzerinde farklı yöntemler bulunmakta;

İlk olarak; daha önce de bahsettiğimiz Hayrat (Faucet) siteleri: Bu siteler, küçük miktarları belirli zaman aralıklarında dağıtarak, insanları Bitcoin e erişmesini sağlayan sitelerdir. 1 Satoshi ile 1000Satoshi arasındaki tutarları ziyaretçilerine hediye ediyorlar. Yalnız daha önce de belirttiğim gibi sitenin dağıtıma devam edebilmesi için reklamların tıklanması veya siteye bağış yaparak (Donate) destek olunması gerekiyor. Yoksa hayrat kuyusu 2 günde kuruyabiliyor. Örnek Hayrat Siteleri: Praticcoin, Landofbitcoin, BTCRock, Bitcoin Zebra , FreeBitco.in vb.

İkinci yöntem; PTC dediğimiz tıklama başına ödeme yapan siteler: Bu siteler, klasik ödeme yapan siteler gibi çalışmasına rağmen Bitcoin üzerinden ödeme yaptıkları için, konumuza dahil olabiliyorlar. Örneğin: BitVisitor, Visitbit vb.

Üçüncü yöntem; Anket doldurma, Video izleme siteleri: Bu siteler, size verilen belirli görevleri yerine getirerek, ödeme alabileceğiniz bazı sitelerdir. Ancak minimum ödeme tutarına erişmeden ödeme alamayacağınız için, ödeme alma süresi biraz uzun olabilir.

Dördüncü yöntem; ülkemizde yasal olmayan kumar siteleri aracılığı le kazanmayı deneyebilirsiniz. Örneğin: BitCasino.io

Beşinci yöntem; işlerinizi Bitcoin ödemesi ile yapmak; bunun için, Bitcoin ödemesi yapacak işverenler bulmanız gerekiyor. Veya hali hazırda internette bulunan Bitcoin ödemeli işlere girebilirsiniz. Forumlarda soruları cevaplamak gibi (Rugatu.com)

Altıncı yöntem; web siteniz üzerinden kazanmak; Web sitenize koyacağınız, Bağış butonu ile yardım kabul edebilir, Bitcoin kazanabilirsiniz.

Bitcoin hakkında daha bilgi için takip etmeye devam edin.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.